O nás

Je to více než 30 let, co se ve Kbele u Benátek nad Jizerou objevila první sajdkára. Průkopníky se stali pánové Karel Boubín a Jaroslav Hustoles. Tenkrát sedlali klasiku – Jawu 500. Bylo to ještě v době, kdy se na tratích potkávali s posádkami Mojžíš-BublaPeták-Kamenárbratry LiškovýmiVágnerem nebo s Františkem Hejnalem

V mistrovství republiky urvali 5. místo v Ouběnicích, velký to úspěch. Pak se přešlo na stroje Ural a rozšířil se i počet místních posádek. Za Svazarm Kbel tu jezdily čtyři posádky; Boubín-Hustoles (později Mareš Ivan) na Ural 750 a Ural 1000, Šmíd-Černý na Ural 650, Herclík-Sláma na Ural 650, Mareš-Sak na Ural 650. A to byla  zlatá éra sajdkárkrosu ve Kbele.

Po tomto zenitu došlo k úpadku v činnosti, organizace, žila, ale sajdy padly… Přírodní motokrosová trať byla postupně přebudována na superkrosovou. Útlum trval nějakých 30 let až do doby, kdy syn s vnukem Karla Boubína udělali rozhodnutí a koupili sajdu. Byl tu problém. Kde jezdit? Na superkrosové trati to nebylo ono… Bylo proto vyvoláno jednání s Městským úřadem Benátky nad Jizerou a výsledkem je stávající, nová trať.

Ale to se už  píše rok 2011 a v Benátkách nad Jizerou se začíná psát nová historie.

3. února 2015 byl založen Sajdkárkros klub Benátky nad Jizerou v AČR.